0(535) 941 2273 - 0532 454 7169 info@milasglobalsigorta.com
slider41

 

DASK Nedir?

Deprem sigortasının genel adı olarak bilinen DASK; Doğal Afet Sigortaları Kurumu’nun kısaltmasıdır. 1999 Marmara Depr sonrası ortaya çıkan deprem sigortası Van depremi ile ne kadar gerekli bir karar olduğunu da doğrulatmış oldu.

Deprem Sigortası Ne İşe Yarıyor?

Deprem sigortası; tapulu eve ve iş yerleri ile bunlara ait meskenlerin doğal afetlere karşı güvence altına alınması anlamına gelmektedir. Deprem, deprem sonrası yangın, deprem sonrası tsunami, deprem sonrası yer kayması gibi doğal felaketler sonucu konutta oluşan maddi hasarları sigorta eder.

Deprem Sigortasının Avantajı

Deprem sonrası zorlaşacak hatta çaresizliğe dönüşecek durumları önceden engellemeye çalışan DASK; zorunlu olduğu gibi, insan hayatı için gerekli bir sorumluluk bilincidir. Deprem sigortası ile binalar deprem hasarlarına karşı koruma altına alınırken; sigorta bedeli 150 bin TL ile sınırlandırılmıştır. Evin yeniden inşa maliyetinin daha fazla olacağı teminat bedelleri için konut sigortası yaptırılmalıdır.

DASK’ın Olmadığı Alanlar

Zorunlu deprem sigortası deprem dışında oluşan maddi hasarları, manevi zararları ve taşınırlar üzerinde oluşan zararları karşılamaz.

 

AYRICALIKLARIMIZDAN FAYDALANMAK İÇİN;

Lütfen Online Başvuru formunu doldurup bize gönderin…